Słupki drogowe odblaskowe w zdecydowanej większości swoje odblaskowe właściwości zawdzięczają specjalnej, funkcjonalnej folii odblaskowej. To dzięki niej słupki drogowe odblaskowe są tak doskonale widoczne w każdych warunkach pogodowych, a także po zmroku. Jednak wbrew temu, co mogłoby się wydawać osobom niewtajemniczonym, słupki drogowe nie są jednokolorowymi, monotonnymi elementami wyposażenia dróg i poboczy. Wybór różnych wariantów kolorystycznych jest bardzo szeroki. Jednak co najważniejsze, zapewniają one wysoki poziom bezpieczeństwa na drodze.

Rodzaje i warianty słupków drogowych odblaskowych

Słupki drogowe odblaskowe występują w wielu różnych wariantach i opcjach. Najpopularniejszym typem jest cienki czerwony lub zielono-biały cylinder. Większość z nich posiada również elementy odblaskowe zwiększające ich widoczność, na przykład po zmroku czy przy złej pogodzie. Jednak rodzaje słupków drogowych są znacznie szersze. Mogą również występować w formie dysku. Elastyczne słupki, słupki prowadzące, słupki łańcuchowe lub pasy napinające są również powszechne. Każdy z tych projektów filarów nadaje się do zastosowania w różnych sytuacjach. 

Dzięki szerokiej gamie produktów, słupki drogowe odblaskowe sprawdziły się w wielu miejscach. Słupki parkingowe w niektórych wariantach można z powodzeniem wykorzystać podczas nauki jazdy lub w trakcie egzaminu na prawo jazdy. Dozwolone jest tu korzystanie wymiennie ze słupków drogowych oraz słupków postojowych. Słupki drogowe odblaskowe mogą być również częścią wyposażenia przejść dla pieszych. Niektóre słupki drogowe odblaskowe są przenośne, dzięki plastikowej podstawie. Jednak zdecydowana większość z nich jest na stałe osadzona w ziemi. Można to zrobić za pomocą specjalnych śrub montażowych lub betonując podstawę słupków drogowych w ziemi. Przenośne warianty słupków drogowych wykonane są z tworzywa sztucznego. Z drugiej strony słupki stałe są zwykle wykonane z betonu lub metalu. Ważne jest, aby materiał zapewniał odporność na trudne warunki zewnętrzne oraz zmienne warunki atmosferyczne. 

Wysokiej jakości słupki drogowe muszą nie tylko wytrzymać uderzenia, ale również wysokie i niskie temperatury spowodowane upałem lub mrozem, a także deszczem lub opadami śniegu.

Zastosowanie i funkcjonalność słupków drogowych odblaskowych

Słupki drogowe odblaskowe mogą pełnić wiele różnych funkcji. Zależy to również od tego, gdzie są stosowane oraz sytuacji, w której są używane. Najczęstsze zastosowanie słupków drogowych odblaskowych wynika z konieczności blokowania ruchu samochodów przez przejścia dla pieszych, blokowania wjazdów oraz parkowania pojazdów na chodnikach, wyspach i odcinkach terenowych. Słupki drogowe odblaskowe są również idealnym rozwiązaniem do oddzielenia ścieżek pieszych i rowerowych od dróg i ulic. Ponadto słupki łańcuchowe służą do oddzielenia terenów zielonych, placów zabaw lub placów manewrowych od ruchu, w celu zwiększenia bezpieczeństwa pieszych. Podobnie słupki łańcuchowe są używane, aby uniemożliwić przechodniom przejście przez ulicę.

źródło: drogowe.com.pl

Comments are closed.

You may also like