Balustrady ze stali nierdzewiejącej są sprawdzonymi produktami do wyposażenia budynków mieszkalnych i użytkowych. Inwestorzy chętnie kupują balustrady z nierdzewki zwłaszcza z uwagi na ich wytrzymałość i elegancki wygląd balustrady. Gdzie szukać balustrady ze stali nierdzewiejącej i jak wybrać dobrej jakości stalową barierkę?

Balustrady i barierki ze stali nierdzewnej to inwestycja na lata

Dobór wyposażenia do domu, mieszkania lub biura nie jest łatwy, zwłaszcza jeżeli nie do końca wiemy, na jakim wzorze i rodzaju balustrady nam zależy. Obecnie na rynku przetwórstwa metalurgicznego produkuje się wiele rodzajów balustrad i barierek stalowych wyróżniających się nie tylko kształtem i sposobem wykończenia, ale i niepowtarzalnym designem. Jeżeli nie jesteśmy zdecydowani na konkretny rodzaj barierki ze stali, warto przed jej zakupem umówić się na wizytę u konsultanta, który doradzi nam wybór odpowiedniej balustrady stalowej od sprawdzonego producenta. Wybór rzetelnego producenta balustrad stalowych z wieloletnim doświadczeniem jest ważny nie tylko ze względu na jakość oferowanych przez niego produktów ze stali nierdzewnej i bezpieczeństwo jego wyrobów, ale późniejszą pomoc podczas montażu barierki. Wiele sprawdzonych firm zajmujących się sprzedażą stalowych barierek ma w swojej ofercie stałą opiekę ekspercką nie tylko podczas doboru i instalowania balustrady, ale i w trakcie jej eksploatowania.  

Jeżeli wahamy się co do wyboru pomiędzy balustradą ze stali zwykłej a barierką ze stali nierdzewnej, być może przemówią do nas dane mówiące o tym, że bezsprzeczna większość inwestorów woli inwestować w produkty ze stali nierdzewiejącej, niż po kilku latach wymieniać zniszczone elementy barierek wykonanych z żelaza. Przewagą barierki ze stali nierdzewiejącej jest wytrzymałość materiału i jakość wykonania balustrady, a także klasyczny wygląd barierki, która dobrze wygląda w każdym budynku. 

Pamiętajmy, że balustrady z nierdzewki są antykorozyjne. Wytrzymałość stali sprawia, że barierki tego typu świetnie nadają się do montażu na zewnątrz, np. przy balkonach i na tarasach, ponieważ nie niszczeją tak jak balustrady wykonane ze zwykłego żelaza lub drewna. Z tego względu balustrady z nierdzewki są też dużo bardziej opłacalne – ponosimy jedynie koszty ich zakupu i montażu i nie musimy troszczyć się o dodatkową konserwację stali. 

Balustrady z nierdzewki – jaki rodzaj balustrady wybrać, co jest modne?

Balustrady stalowe z nierdzewki są tak klasycznym i uniwersalnym, a przy tym opłacalnym rozwiązaniem, że bez trudu w obszernej ofercie barierek znajdziemy idealną balustradę stalową do naszego biura, domu i mieszkania. Wystarczy, że sprecyzujemy, na jakim rodzaju i typie balustrady nam zależy, a doradca ze sprawdzonej formy oferującej stalowe produkty pomoże nam dobrać odpowiedni fason i sposób wyposażenia balustrady. Jakie typy balustrad ze stali nierdzewiejącej są teraz najpopularniejsze?

Jednym z popularniejszych typów balustrady stalowej jest balustrada całoszklana. Ten typ balustrady stalowej króluje zwłaszcza w nowoczesnym budownictwie w zabudowie wielorodzinnej, a także biurowcach i apartamentowcach, i opiera się na konstrukcji montowanej w szynie, która jest ukryta w podłożu. Szyna podtrzymuje szklaną taflę za pomocą stalowych śrub i wsporników

Balustrada całoszklana świetnie nadaje się na małe balkony i tarasy, ponieważ tafla szkła doświetla małą przestrzeń, przez co wizualnie wydaje się, że mamy do dyspozycji większą przestrzeń użytkową. Równie modną wariacją na temat stalowej balustrady ze szkłem jest balustrada całoszklana samonośna. W odróżnieniu od poprzedniczki balustrada ze szkła tego typu nie posiada dodatkowych wsporników i umocowana jest pomiędzy słupkami nośnymi lub pomiędzy ścianami balkonu. Z racji tego, że balustrada samonośna nie jest przytwierdzona do podłoża, balkon nie potrzebuje już dodatkowego odwodnienia. 

Chętnie wybieranym typem balustrady ze stali nierdzewiejącej jest także klasyczna balustrada ze szklaną taflą umieszczoną między stalowymi słupkami nośnymi. W tym przypadku balustradę stanowią pojedyncze, niewielkie tafle szkła hartowanego, które przytwierdzane są do dwóch słupków nośnych stabilizujących całość. Słupki, do których mocowana jest balustrada, mogą być proste lub zdobione i są od góry przymocowane do stalowej barierki rozpostartej pomiędzy ścianami bocznymi balkonu lub tarasu. 

Każdy z wymienionych typów balustrady stalowej ze szkłem nadaje się do montażu na zewnątrz budynku – jako zabezpieczenie balkonu i tarasu, ale i do instalowania wewnątrz – przy schodach stalowych, na balkonach francuskich i na antresolach. 

źródło: kobamet.pl

Comments are closed.

You may also like