Wyposażenie biurowe dla programisty

Są dwie rzeczy, których programiści potrzebują, aby być produktywnymi: dobra organizacja i dobre wyposażenie. Jeśli chodzi o to pierwsze, wielu programistów spędza większość czasu, próbując trzymać wszystko w jednym miejscu. Druga rzecz, której potrzebują programiści, to wszystkie narzędzia odpowiednie do ich pracy, niezależnie od tego, czy są to aplikacje do zarządzania projektami, edytory kodu czy emulatory terminali. W tym wpisie omówimy niektóre z naszych ulubionych urządzeń biurowych dla programistów. Utrzymanie porządku w miejscu pracy nie jest łatwe. Masz mnóstwo różnych narzędzi, które używasz tam i z powrotem przez cały dzień. Utrzymanie ich wszystkich tam, gdzie powinny być, może wydawać się zadaniem niemożliwym do wykonania. Oto kilka niezbędników na biurko, które pomogą Ci uprościć życie programisty i zrobić w ciągu dnia więcej, niż mogłoby się wydawać możliwe.

Utrzymuj swoje biurko w czystości i porządku

Czyste i zorganizowane miejsce pracy może znacząco poprawić Twoją produktywność. Jest to szczególnie ważne, jeśli pracujesz z kodem. Im bardziej zabałaganione są Twoje pliki, tym trudniej jest znaleźć właściwy fragment kodu, gdy jest on potrzebny. Porządek na biurku oznacza również, że szybciej znajdziesz pliki, gdy będziesz ich szukać. Chcesz, aby Twoje miejsce pracy było jak najmniej zagracone. Może się to wydawać trudnym zadaniem, ale nie jest to wcale takie trudne. Możesz zacząć od kilku drobnych zmian organizacyjnych. Następnym razem, gdy będziesz w szufladzie z kodami, włóż wszystkie pliki do pudełka na dokumenty. Jeśli pracujesz nad wieloma projektami, pomoże Ci to utrzymać porządek. Kiedy skończysz pracę z plikiem, odłóż go do pudełka. Pomoże to utrzymać porządek w szufladzie na kody i ułatwi znalezienie potrzebnego kodu, gdy będzie potrzebny.

Podziel się swoim kodem

Spędzasz dużo czasu na pisaniu kodu. Kiedy masz deadline, ten czas może zamienić się w duży stres. Aby się nim nie stresować, warto znaleźć sposób na rozładowanie tego stresu i uczynienie pracy przyjemniejszą. Jednym ze sposobów jest podzielenie się pracą z kolegami z zespołu. Jeśli jesteś jedyną osobą, która musi wykonać określoną część projektu, możesz znaleźć się w sytuacji, w której będziesz się stresować. Jeśli masz kogoś innego, kto może pomóc w tej części pracy, możesz się zrelaksować, zrobić sobie przerwę i wrócić do projektu ze świeżym spojrzeniem.

Utrzymuj środowisko wolne od czynników rozpraszających uwagę

Kiedy masz pilny termin, ważne jest, by skupić się na pracy. Dotyczy to oczywiście pisania kodu, ale także innych projektów i zadań, które wykonujesz w swojej pracy. Utrzymywanie przestrzeni roboczej wokół siebie w stanie wolnym od elementów rozpraszających może pomóc w skupieniu się na pracy. Jedną z rzeczy, które mogą rozpraszać, jest telefon. Jeśli jesteś w środku sesji kodowania i zobaczysz powiadomienie na swoim telefonie, może to być bardzo rozpraszające. Dlatego, jeśli tylko możesz, unikaj tego.

Nie lekceważ potęgi dobrej pary słuchawek

Słuchawki mogą być prawdziwym ratunkiem. Pozwalają wyciszyć się od otaczającego hałasu, dzięki czemu można skupić się na pracy. Choć może Ci się wydawać, że aby ich używać, potrzebujesz specjalnej pary, która kosztuje kilkaset dolarów, wiele niedrogich słuchawek może spełnić swoje zadanie. Kluczem jest znalezienie pary, która tłumi wszystkie hałasy z otoczenia, dzięki czemu można całkowicie wyłączyć się z tego, co dzieje się wokół nas. Sparowanie słuchawek z cichym odtwarzaczem muzyki może również pomóc w skupieniu się na pracy. Może się okazać, że im częściej używasz słuchawek, tym mniej ich potrzebujesz. Dzieje się tak dlatego, że mózg przyzwyczai się do tego, że zaczyna wyciszać dźwięki wokół siebie.

Wykorzystaj inne urządzenia biurowe dla programistów

Jeśli podczas programowania korzystasz z innych urządzeń biurowych, daj nam o tym znać! Jeśli masz jakieś wskazówki dotyczące innych urządzeń biurowych dla programistów, podziel się nimi w komentarzach.

Podsumowanie

Jeśli doczytałeś do tego momentu, możesz zgodzić się z tym, że utrzymanie porządku i organizacji w miejscu pracy to prawdziwe wyzwanie. Jednak dzięki kilku niewielkim zmianom możesz uporządkować swoje biurko i cieszyć się lepszą równowagą między życiem zawodowym a prywatnym. Utrzymywanie porządku na biurku jest ważne, ponieważ pomaga lepiej skoncentrować się podczas pracy. Jeśli zauważysz, że Twoje biurko jest zagracone, istnieje większe prawdopodobieństwo, że będziesz się rozpraszać. A to nie jest dobre, ponieważ powoduje bałagan w pracy i wydłuża czas jej wykonywania. Istnieją również inne sposoby na uporządkowanie miejsca pracy. Jedną z nich jest dodanie pudełka na pliki z całym kodem. W ten sposób zachowasz porządek w swoim miejscu pracy i łatwiej będzie Ci znaleźć kod, gdy będziesz go potrzebować.

Comments are closed.

You may also like